bronc امنیت ایران طراحی اسلامی انقلاب

bronc: امنیت ایران طراحی اسلامی انقلاب مدیریت اطلاعات انقلابی اطلاعات سپاه پاسداران

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ خودشیفته است/ حماقت بن سلمان به او در اقدامش راجع به قدس کمک کرد ، گاردین

روزنامه گاردین نوشت که اقدام ترامپ راجع به به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس اقدامی “تحریک کننده” بود و موضع آمریکا را به

ترامپ خودشیفته است/ حماقت بن سلمان به او در اقدامش راجع به قدس کمک کرد ، گاردین

گاردین: ترامپ خودشیفته است/حماقت بن سلمان به او در اقدامش راجع به قدس کمک کرد

عبارات مهم : آمریکا

روزنامه گاردین نوشت که اقدام ترامپ راجع به به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس اقدامی “تحریک کننده” بود و موضع آمریکا را به عنوان میانجیگر براق در مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین تضعیف کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه گاردین در سرمقاله خود آورده است: ۳۰ سال پیش در چنین زمانی انتفاضه نخست فلسطین در اردوگاه آوارگان غزه رخ داد زمانی که یک کامیون نظامی اسرائیل با یک خودروی فلسطینی تصادف کرد که به شهادت چهار فلسطینی منجر شد. انتفاضه مثل آتش شعله ور شد و آتش آن شش سال ادامه داشت. این روزها نیز دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا سوار بر یک کامیون شد و مساله حساسی را زیر گرفت که بیان مظلومیت های فلسطینی هاست. این مساله قدس هست. اکنون فلسطینی ها خواهان روزهای خشمی شده است اند که احتمالا سال ها ادامه داشته باشد.

ترامپ خودشیفته است/ حماقت بن سلمان به او در اقدامش راجع به قدس کمک کرد ، گاردین

گاردین نوشت: اقدام ترامپ راجع به به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس اقدامی جنبش کننده و گستاخانه بود. این اقدام به پراکندگی هم پیمانان عرب وی و اعتراضات گسترده در دنیا عرب منجر شده است و اثر نابودکننده خود را در روند حل و فصل نزاع میان فلسطین و اسرائیل خواهد گذاشت.

به عقیده گاردین ادعای ترامپ راجع به اینکه کنست (پارلمان اسرائیل) و دادگاه عالی قدس سرپوشی جهت این مساله هستند وقایع جدیدی را به وجود خواهد آورد که از قبل وجود نداشته هست. مثل مساله آوارگان فلسطینی و شهرک ها و مرزها. هنوز توافقی از سوی ادیان سه گانه راجع به قدس صورت نگرفته هست. نه حاکمیت اسرائیل و نه هیچ دولت دیگری بر قدس به رسمیت آشنا نشده هست. زمانی که اسرائیل در سال ۱۹۸۰ قدس را به عنوان پایتخت خود اعلام کرد شورای امنیت از این اقدام اسرائیل انتقاد کرد و هیچ کشوری سفارتی در این شهر باز نکرد. بهتر بود اوضاع به همین صورتی که است رها و روند صلحی جهت تحقق راهکار تشکیل دو کشور شروع می شد.

روزنامه گاردین نوشت که اقدام ترامپ راجع به به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس اقدامی “تحریک کننده” بود و موضع آمریکا را به

از نظر فلسطینی ها موضع تازه ترامپ به این مساله آخر داد که اشغالگری، یک مرحله موقتی مرتبط با حل نزاع هست. همچنین موضع آمریکا را به عنوان میانجیگر براق در مذاکرات صلح میان دو طرف تضعیف کرد. از طریق پیشنهاد انتقال سفارت و با یک تصمیم یکجانبه ترامپ مثل قماربازی است که ورق هایش را قبل از نشان دادن آن جمع می کند. اسرائیلی ها در ازای کاری که ترامپ کرد چیزی نشان ندادند. به رغم اینکه ترامپ به فلسطینی ها یک سفارت را پیشنهاد داد ولی اکنون نیز مشخص نیست که در آینده به این سفارت دست یابند. جارد کوشنر، داماد ترامپ نظارت بر پرونده مذاکرات را برعهده دارد.

ترامپ معمولا به خودش افتخار می کند که معاملاتی را به راه می اندازد که هیچ کس قادر به ساختن آن نیست. وی مثل مرد حیله گری است که چیز محالی را پیشنهاد می دهد چراکه قصد ندارد به وعده هایش وفا کند. مثل ترامپ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تحقیقات جنایی مواجه هست. هر دو جهت دستیابی به حمایت تلاش می کنند ولی حامیانشان با اتهام و حبس روبه رو هستند. ترامپ غالبا به دیگران توجه نمی کند او سیاست های خود را دارد. از طریق مداخله در نهاد سیاست خارجه و عزل آمریکا در دنیا در بالاترین اوضاع ترامپی خود واقع شده است است و قیچی اعدام را بر پیچیدگی های ژئوپلیتیکی در قرن ۲۱ گذاشته است.

روش وی برپایه تحمیل نظام از طریق زور است نه عدالت. مانعی ندارد اگر راضی کردن پایگاه انتخاباتی اش به ضرر وقت احیای روند صلح تمام شده است باشد. لجبازی و قلدری دیگران به موضع خودشیفته او کمک کرد. حماقت کنگره از آنجا نشأت گرفت که قانونی را تصویب کرد که اجازه انتقال سفارت آمریکا به قدس را می دهد. امروز ترامپ اعتبار را از آن ها به عنوان سیاستمدارانی که می توانند قوانینی را تصویب کنند، گرفته است و مثل نمایندگان آمریکایی و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که تمامی ماجراجویی هایش در یمن و لبنان نتیجه تصویر داد و طرحش جهت تشکیل کشور فلسطین موجب خنده شد،

ترامپ خودشیفته است/ حماقت بن سلمان به او در اقدامش راجع به قدس کمک کرد ، گاردین

احمق به نظر می رسد. شورای امنیت قادر نیست با برهم زدن ثبات از سوی یک طرف سرکش تعامل کند. با وتوی آمریکا متوقف کردن ترامپ سخت هست. فلسطینی ها دلایل واقعی جهت این احساسشان دارند که دنیا آرزوی بزرگ هایشان را نادیده گرفته است و زمانی که ترامپ علت دیگری به آن ها داد، اشتباه کرد.

واژه های کلیدی: آمریکا | فلسطین | اسرائیل | اسرائیل | آمریکایی | ادعای ترامپ | داماد ترامپ | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs